Fotomotif Festival Olsztyn 2010 to wydarzenie popularyzujące sztukę fotografowania.

Fotografia w Olsztynie już po raz drugi "wyjdzie" z sal wystawienniczych i albumów w otwartą przestrzeń miasta. Tym razem chcemy ukazać motyw wody jako życiodajnej siły, przestrzeni wypoczynku i zabawy oraz wdzięczny i nie zawsze łatwy temat fotograficzny. I właśnie do zmierzenia się z przewodnim motywem tegorocznego festiwalu zachęcimy profesjonalnych fotografów i zwykłych pasjonatów fotografowania, dla których przygotowaliśmy konkursy o tej tematyce. Podczas tegorocznej edycji Fotomotifu nie zabraknie propozycji dla dzieci oraz pomysłów na niekonwencjonalne spędzanie czasu nad wodą.

II Fotomotif, wzorem ubiegłorocznej edycji, zostanie  podzielony na dwie części. Pierwsza część, będąca otwierającym festiwal show na jeziorze Ukiel nieopodal plaży miejskiej oraz na plaży Jeziora Kortowskiego, dostarczy obserwatorom niezapomnianych przeżyć oraz będzie stanowić doskonałą okazję do wykonania spektakularnych fotografii. Zaprosimy m.in. do zwiedzania pierwszej w Polsce  i w Europie wystawy fotografii podwodnej, zabaw na coraz bardziej popularnych  pumpabikach, pokażemy w jaki sposób można malować na wodzie i wspólnie zbudujemy tratwy. Odbędą się również regaty smoczych łodzi i Fotograficzny Opencaching dla dzieci.

Dzięki Festiwalowi Fotomotif, w Olsztynie już po raz drugi pojawią się najlepsi i najbardziej znani fotografowie z Polski. Swoje prace zaprezentują podczas części plenerowo-wystawienniczej, która jest kontynuacją tradycji festiwalu sprzed roku. Zaproszeni goście  poprowadzą również otwarte dla wszystkich chętnych warsztaty fotograficzne. Olsztynianie będą mogli uczyć się fotografowania od dr Izabeli Jaroszewskiej, Tomka Sikory, Igora Omuleckiego, Andrzeja Fetisha Frankowskiego i Mieczysława Wieliczko, który ponadto poprowadzi warsztaty dla członków stowarzyszeń fotograficznych.

Głównym celem Fotomotif Festival jest wytworzenie atmosfery Olsztyna jako miejsca przyjaznego fotografom, w którym warto bywać. Dlatego też zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Festiwalu w pełni przekonani o walorach tej imprezy, jak i miejsca, w której ona się odbędzie.